Produkt dnia
Pierścionek z Brylantem PZ-1
Pierścionek z Brylantem PZ-1
2 680,00 zł
szt.
Obrączki dwukolorowe z diamentami OE-206
Obrączki dwukolorowe z diamentami OE-206
2 310,00 zł
szt.
Opcje przeglądania
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Pierścionek zaręczynowy

Pierścionki zaręczynowe

Pierścionki zaręczynowe oferowane w SILVER-POL są wykonane z 14-karatowego złota w próbie 585. Oferujemy wyjątkową kolekcję oryginalnej biżuterii zaręczynowej, dostępnej zarówno w wersji z żółtego jak i białego złota. Proponowane wzory dzięki swojej nieprzeciętnej formie zaspokoją nawet najbardziej wymagające kobiety. W biżuterii oprawiane są najpiękniejsze kamienie świata - diamenty. Niegdyś Marilyn Monroe powiedziała: "Diamenty to najlepsi przyjaciele kobiety". Dlatego też proponujemy złote krążki z diamentami dla każdego. Bardzo delikatne, z niewielkim urzekającym diamentem lub też z gustownym i okazałym kamieniem, które oczarują wybrankę Twojego serca. 

Historia pierścionka zaręczynowego

Od lat oświadczamy się swoim wybrankom i w tej podniosłej chwili zawsze towarzyszy nam podarunek w postaci złotego bądź srebrnego krążka. Tylko skąd właściwie wzięła się ta tradycja?

Tradycja obowiązująca przez lata w końcu przeradza się w obowiązek, w coś oczywistego bez czego nie wyobrażamy sobie pewnych zdarzeń. To samo tyczy się pierścionka na zaręczyny, bo czy którykolwiek z dżentelmenów wyobraża sobie, że mógłby go nie podarować swojej wybrance? W końcu jego przyjęcie oznacza, że partnerka przyjmuje oświadczyny. Zatem nic nie zapowiada, aby w najbliższym czasie cokolwiek w kwestii pierścionka zaręczynowego miało ulec zmianie.

Obyczaj głosi, że moment oświadczyn powinien być bardzo uroczysty. Przede wszystkim należy uklęknąć przed partnerką, podarować jej pierścionek z diamentem i zadać najważniejsze pytanie: Czy wyjdziesz za mnie? Być może na twarzach niektórych pojawi się zdziwienie kiedy dowiedzą się, że powód, dla którego zrodziła się tradycja wręczania pierścionka nie jest w ogóle romantyczny, a wręcz przeciwnie…

Pierścionek na znak umowy

Zaręczyny pojawiły się w Polsce w czasach nowożytnych i początkowo nazywano je „zrękowinami”. U zarania jednak obyczaj ten miał zupełnie inne znaczenie – przyjęcie pierścionka przez kobietę oznaczało, że od tej chwili przyszłych małżonków oraz ich rodziny obowiązuje przedślubna umowa. To co dziś dla wielu z nas jest smutne, a wręcz niewyobrażalne to fakt, iż najczęściej para mająca stanąć wkrótce na ślubnym kobiercu w ogóle się nie znała. Zwykle decyzję o zawarciu małżeństwa podejmowali za nich rodzice, którzy kierowali się przy tym głównie względami majątkowymi. Wydanie córki za mężczyznę z bogatego rodu oznaczało dla rodziny panny młodej nadejście pomyślnych czasów – odtąd nie będą musieli bać się o dobrą przyszłość córki oraz swoją. Jak widać obecnie piękny i pielęgnowany przez nas zwyczaj obdarowania wybranki pierścionkiem zaręczynowym w odległych czasach miał zupełnie inny wymiar.

Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek z Brylantem PZ-78 Pierścionek z Brylantem PZ-78
Cena: 13 620,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pierścionek z Brylantem PZ-81 Pierścionek z Brylantem PZ-81
Cena: 13 360,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pierścionek z Brylantem PZ-84 Pierścionek z Brylantem PZ-84
Cena: 13 460,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pierścionek z Brylantem PZ-86 Pierścionek z Brylantem PZ-86
Cena: 13 940,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pierścionek z Brylantem PZ-88 Pierścionek z Brylantem PZ-88
Cena: 13 900,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl