




Cena
-
od
do


Pierścionki zaręczynowe
Pierścionki zaręczynowe oferowane w SILVER-POL są wykonane z 14-karatowego złota w próbie 585. Oferujemy wyjątkową kolekcję oryginalnej biżuterii zaręczynowej, dostępnej zarówno w wersji z żółtego jak i białego złota. Proponowane wzory dzięki swojej nieprzeciętnej formie zaspokoją nawet najbardziej wymagające kobiety. W biżuterii oprawiane są najpiękniejsze kamienie świata - diamenty. Niegdyś Marilyn Monroe powiedziała: "Diamenty to najlepsi przyjaciele kobiety". Dlatego też proponujemy złote krążki z diamentami dla każdego. Bardzo delikatne, z niewielkim urzekającym diamentem lub też z gustownym i okazałym kamieniem, które oczarują wybrankę Twojego serca.
Historia pierścionka zaręczynowego
Od lat oświadczamy się swoim wybrankom i w tej podniosłej chwili zawsze towarzyszy nam podarunek w postaci złotego bądź srebrnego krążka. Tylko skąd właściwie wzięła się ta tradycja?
Tradycja obowiązująca przez lata w końcu przeradza się w obowiązek, w coś oczywistego bez czego nie wyobrażamy sobie pewnych zdarzeń. To samo tyczy się pierścionka na zaręczyny, bo czy którykolwiek z dżentelmenów wyobraża sobie, że mógłby go nie podarować swojej wybrance? W końcu jego przyjęcie oznacza, że partnerka przyjmuje oświadczyny. Zatem nic nie zapowiada, aby w najbliższym czasie cokolwiek w kwestii pierścionka zaręczynowego miało ulec zmianie.
Obyczaj głosi, że moment oświadczyn powinien być bardzo uroczysty. Przede wszystkim należy uklęknąć przed partnerką, podarować jej pierścionek z diamentem i zadać najważniejsze pytanie: Czy wyjdziesz za mnie? Być może na twarzach niektórych pojawi się zdziwienie kiedy dowiedzą się, że powód, dla którego zrodziła się tradycja wręczania pierścionka nie jest w ogóle romantyczny, a wręcz przeciwnie…
Pierścionek na znak umowy
Zaręczyny pojawiły się w Polsce w czasach nowożytnych i początkowo nazywano je „zrękowinami”. U zarania jednak obyczaj ten miał zupełnie inne znaczenie – przyjęcie pierścionka przez kobietę oznaczało, że od tej chwili przyszłych małżonków oraz ich rodziny obowiązuje przedślubna umowa. To co dziś dla wielu z nas jest smutne, a wręcz niewyobrażalne to fakt, iż najczęściej para mająca stanąć wkrótce na ślubnym kobiercu w ogóle się nie znała. Zwykle decyzję o zawarciu małżeństwa podejmowali za nich rodzice, którzy kierowali się przy tym głównie względami majątkowymi. Wydanie córki za mężczyznę z bogatego rodu oznaczało dla rodziny panny młodej nadejście pomyślnych czasów – odtąd nie będą musieli bać się o dobrą przyszłość córki oraz swoją. Jak widać obecnie piękny i pielęgnowany przez nas zwyczaj obdarowania wybranki pierścionkiem zaręczynowym w odległych czasach miał zupełnie inny wymiar.