




Producent
Cena
-
od
do


Obrączki ślubne
Oferowana biżuteria wykonana jest z 14-karatowego złota próby 585. Taką próbę proponujemy w standardzie jednak jest również możliwość zamówienia obrączek w niższej próbie - 333, 8-karatowych. Najczęściej stosowany profil to soczewkowy, ale wykonujemy również pierścionki w profilu płaskim.
Nasz asortyment obejmuje ponad 150 wzorów. W zależności od Państwa potrzeb modyfikujemy poszczególne wzory np. poprzez zmianę koloru złota, osadzenie kamieni czy wykończenie brzegów. To przyszli Państwo Młodzi decydują o wyglądzie swoich obrączek - my staramy się być elastyczni i w jak najlepszym stopniu sprostać Państwa oczekiwaniom. Istnieje możliwość wykonania obrączek w innym kolorze złota niż we wzorniku. Zarówno jedno jak i dwukolorowych. Do większości obrączek można wstawić kamienie, najczęściej cyrkonie lub brylanty. Oczywiście w ofercie odnajdą Państwo również pierścionki bez kamieni zdobiących. Jednak dla osób ceniących niestandardowe wzory przygotowaliśmy także te diamentowane, tzn. takie, na które nanoszone są różnego rodzaju wzory. Do zaoferowania mamy także grawer, zarówno laserowy jak i ręczny. Narzeczeni najczęściej grawerują swoje imiona i datę ślubu.
W przypadku gdy przed ślubem obrączki okażą się za duże lub za małe na miejscu wykonujemy korektę rozmiaru.
Skąd się wzięły obrączki na ślubach?
Zwyczaj nakładania obrączek został zapoczątkowany przez kościół na wzór starożytnego rzymskiego obyczaju. Rzymianie zamiast obrączki stosowali sznur lub pas – mężczyzna obwiązywał nim swoją wybrankę co dawało mu pewność, że ten magiczny krąg zwiąże ich losy na zawsze. U Rzymian powiedzenie „rozpiął jej pas” oznaczało to co u nas „ożenił się z nią”. Podczas ceremonii zaślubin kobieta nosiła wianek z kwiatów na głowie oraz wcześniej zapięty pas wokół bioder, który w odpowiednim momencie był rozluźniany przez mężczyznę. Od tej chwili mogli szczycić się mianem małżonków. W XVII wieku zwyczaj wymiany obrączek rozpowszechnił się w Europie, głównie dzięki bogatym kupcom, którzy podróżując mieli okazję uczestniczyć w niejednej ceremonii ślubnej. Początkowo używano tradycyjnych pierścieni bez drogocennych kamieni.
Tradycja obrączek w Polsce
XVIII wiek to początek obrączek w polskiej tradycji. Obyczaj ten zastąpił dotychczasowe wiązanie rąk oraz wymianę wieńców ślubnych. Od tamtego czasu, aż po dziś każda ceremonia zaślubin jest wieńczona wymianą obrączek przez małżonków.
Znaczenie obrączek
Mówi się, że nakładane na palce obrączki symbolizują trwałość i nierozerwalność związku małżeńskiego. Są również znakiem miłości i przynależności do partnera/rki. Te drobne dodatki biżuteryjne tak wpisały się w tradycję zaślubin, że trudno wyobrazić sobie obecnie ten szczególny moment bez nich.
Na który palec nałożyć obrączkę?
Nie bez powodu poruszamy ten z pozoru błahy problem. Jak się okazuję wielu mężczyzn przyznaję się, że nie wie na który palec ukochanej powinni nałożyć obrączkę. Odnosząc się do książki J. H. Kaczmarskiego pt. „Kochać i być kochanym” stwierdzamy co następuje: „W Polsce od dnia ślubu obrączka zajmuje miejsce pierścionka zaręczynowego, a noszona jest na palcu serdecznym prawej ręki – symbolizuje to pojednanie z Bogiem i bliźnimi.”
